خانه / برگزیده‌ها,

بمب کشنده پرسپولیس در پایان فصل خنثی شد

حمید درخشان

در حالی که هواداران پرسپولیس از مدتها قبل نگران انبوه بازیکنان سه کارته خود بودند اما شاگردان یحیی گل‌محمدی با آرامش و تمرکز خاصی همه بازیها را سپری کردند و حالا در شرایطی به هفته پایانی رسیده‌اند که هیچ بازیکن محرومی را نخواهند داشت.

در دیدار با گل‌گهر لئاندرو پریرا تنها بازیکن پرسپولیس بود که کارت زرد گرفت تا او نیز به جمع انبوه بازیکنان سه کارته اضافه شود. اما حالا او و ۱۰ نفر دیگر اجازه این را خواهند داشت تا احتیاط هفته‌های اخیر را کنار بگذارند و با خشونت بیشتری برای توپ‌گیری اقدام کنند.

نکته جالب اینکه بازیکنان پرسپولیس در دیدار دیروز ۱۴ خطا انجام دادند اما به نظر می‌رسد به نحوی کنترل‌شده خطاها را انجام می‌دادند تا خود را برای دیدار بعدی به خطر نیاندازند. این در حالی است که در یک صحنه سروش رفیعی برخوردی با بازیکن حریف داشت که حالا با اعتراض رقبای پرسپولیس مواجه شده اما به هر حال زاهدی‌فر از این صحنه هم گذشت و به رفیعی کارت زرد نشان نداد.

علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، وحدت حنانوف، مرتضی پورعلی گنجی، سروش رفیعی، سینا اسدبیگی، وحید امیری، مهدی ترابی و محمد عمری ده بازیکن در آستانه محرومیت پرسپولیس بودند که از بین آنها تنها وحدت برای پرسپولیس بازی نکرد اما جالب است که هیچ یک از آنها در هفته‌های اخیر کارت منجر به محرومیت را نگرفتند.

نکته جالب اینکه مهدی ترابی در هفته پانزدهم کارت زرد سوم خود را گرفت اما در ادامه ۱۴ هفته بدون اخطار را سپری کرد و حالا در قامت موثرترین بازیکن سرخپوشان، آماده آخرین بازی این تیم برابر نساجی است.

بسیاری از هواداران پرسپولیس برای شهرآورد نگران محرومیت ستاره‌های خود بودند اما تعجب‌آور است که بازیکنان پرسپولیس در سال جدید علاوه بر کسب نتیجه، تمرکز استثنایی را حتی در کاهش خشونت هم داشته‌اند و حالا اگر بازی با نساجی را هم ببرند، بی تردید شایسته تعریف و تمجید بیشتری هم خواهند شد.

آنها در این چند هفته مثل متخصص خنثی‌سازی، یک به یک سراغ دوئل‌هایی رفتند که می‌توانست همچون مهندسی که سیم اشتباه را انتخاب می‌کند، بمب محرومیت را منفجر کند اما آنها به غیر از یک صحنه کارت زرد سرلک در شهرآورد (که به درستی جلوی حمله خطرناک قایدی را گرفت)، سیم‌های درست را انتخاب و در آخر بمب کشنده را خنثی کردند.

اولین دیدگاه را بنویسید