خانه / برگزیده‌ها,

برای کاهش فشار خون و سلامت قلب و استخوان از این خوراکی غافل نشوید

سیب زمینی
سیب زمینی

مصرف زیاد میوه و سبزیجات می تواند برای سلامتی افراد مفید باشد و بسیاری از خطرات را کاهش دهد، یکی از سبزیجاتی که در ایران مصرف بالایی دارد سیب زمینی است؛ سیب زمینی حاوی مواد مغذی مهمی است، حتی در هنگام پخت و پز که به روش های مختلفی می تواند به نفع سلامت انسان باشد که در ادامه مطلب با خواص سیب زمینی بیشتر آشنا می‌شوید

سلامت استخوان از خواص سیب زمینی

آهن ، فسفر ، کلسیم ، منیزیم و روی موجود در سیب زمینی‌ها به بدن کمک می کند تا ساختار و استحکام استخوان را بسازد و حفظ کند.

آهن و روی نقش مهمی در تولید و بلوغ کلاژن دارند

فسفر و کلسیم هر دو در ساختار استخوان نقش بسیار مهمی دارند، اما باید این دو ماده معدنی با هم متعادل باشند تا در ساختار استخوان نقش داشته باشند. اگر فسفر زیاد و کلسیم بسیار کمی باعث از بین رفتن استخوان می شود و به پوکی استخوان کمک می کند.

کاهش فشار خون

دریافت سدیم کم برای حفظ فشار خون سالم ضروری است، اما افزایش مصرف پتاسیم ممکن است به همان اندازه مهم باشد. پتاسیم باعث ترشح عروق یا گسترش عروق خونی می شود.

پتاسیم ، کلسیم و منیزیم همه در سیب زمینی وجود دارند. مشخص شده است که این مواد معدنی به طور طبیعی فشار خون را کاهش می دهد.

سلامت قلب

فیبر ، پتاسیم ، ویتامین C و ویتامین B۶ سیب زمینی، همراه با کمبود کلسترول، همه از سلامت قلب پشتیبانی می کند.

سیب زمینی حاوی مقدار زیادی فیبر است. فیبر به کاهش مقدار کلسترول خون کمک می کند، در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد .

تحقیقات بر اساس NHANES ، مصرف بیشتر پتاسیم و مصرف سدیم کمتر با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی را کاهش داده است.

التهاب

کولین یک ماده مغذی مهم و همه کاره است که در سیب زمینی وجود دارد. این امر به حرکت عضله ، خلق و خوی ، یادگیری و حافظه کمک می کند.

همچنین در موارد زیر کمک می کند:

حفظ ساختار غشاهای سلولی

انتقال تکانه های عصبی

جذب چربی

رشد اولیه مغز

یک سیب زمینی بزرگ حاوی ۵۷ میلی گرم کولین است. مردان بالغ به ۵۵۰ میلی گرم ، و زنان ۴۲۵ میلی گرم در روز نیاز دارند.

متابولیسم

سیب زمینی منبع عالی ویتامین B۶ است. این امر با تجزیه کربوهیدرات ها و پروتئین ها به گلوکز و اسیدهای آمینه، نقش مهمی در متابولیسم انرژی دارند. این ترکیبات کوچک به راحتی برای انرژی در بدن مورد استفاده قرار می گیرند.

اولین دیدگاه را بنویسید