خانه / برگزیده‌ها,

با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج‌شنبه می‌رود

ریکاردو ساپینتو
ریکاردو ساپینتو

سرمربی تیم استقلال در حالی بلیت برگشت به پرتغال را رزرو کرده که هنوز قراردادش از سوی باشگاه استقلال تمدید نشده و چه بسا بدون تمدید قرارداد تهران را ترک کند. به این خاطر که پایان دربی تا سفر این مربی به پرتغال زمان زیادی را شامل نمی‌شود و در این زمان هم به طور حتم سرمربی پرتغالی مشغول جمع و جور کردن وسایل شخصی خود برای بازگشت به پرتغال خواهد شد. اگر هم استقلال قهرمان جام حذفی شود، این مربی ساعت‌های بیشتری در استادیوم آزادی می‌ماند و چه بسا چند ساعتی هم پیش از سفر مجبور شود که به تبریک‌های قهرمانی پاسخ بگوید یا پستی در صفحه شخصی‌اش منتشر کند.

حجت کریمی، سرپرست باشگاه استقلال، در ماه‌های اخیر به دفعات از تمدید قرارداد ریکاردو ساپینتو صحبت کرده و زمان کافی هم برای به پایان بردن این مذاکرات و عقد قرارداد وجود داشته است، اما هنوز در عمل اتفاق خاصی رخ نداده است. روز گذشته در کنفرانس خبری پیش از بازی محمد حسین زرندی، مدیر رسانه باشگاه استقلال، متذکر شد که باشگاه استقلال در مذاکره برای تمدید قرارداد به جا‌های خوب رسیده، اما پیش‌بینی‌ها بر این است ریکاردو ساپینتو بدون تمدید قرارداد تهران را ترک کند. مربی‌ای که صرف نظر از نتیجه‌ای که در بازی امشب به دست بیاید، کارنامه خوبی در تیم بحران‌زده استقلال داشته است. استقلال این فصل از نظر مالی و مدیریتی بدترین شرایط ممکن را داشت. باشگاه در جریان فصل سه مدیر به خود دید و نزدیک به ۶ ماه است که پرداختی‌ای به بازیکنان خود در بخش درصد نداشته و حتی برخی از بازیکنان استقلال مدعی هستند که میزان دریافتی‌شان ۲۰ تا ۳۰ درصد است. در چنین شرایطی ماه‌هاست تماشاگران استقلال روی تمدید قرارداد این مربی تاکید می‌کنند و به پاس وفاداری این مربی در بازی با نساجی طرحی موزاییکی از ساپی را طراحی و اجرا کردند.
آندره‌آ استراماچونی، مربی ایتالیایی، در میانه‌های راه استقلال را به بهانه مشکلات مالی رها کرد و با شکایت از فیفا نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان از باشگاه استقلال با توجه به دیرکرد دریافتی داشت، اما ریکاردو ساپینتو درست در شرایط مشابه در استقلال ماند و خود و همه اعضای تیم را مکلف به این کرد هر روز بهترین خود را برای تیم بگذارند. تیم او قهرمان سوپر جام شد و در لیگ برتر هم تا هفته‌های پایانی یک از مدعیان قهرمانی بود و امشب هم برگزارکننده بازی نهایی جام حذفی خواهد بود و از نظر سبک بازی هم مورد تحسین همه است، حتی تیم‌های رقیب. استقلال این فصل با ۵۲ گل زده بهترین تیم در فاز تهاجمی بود. باشگاه استقلالی که با استراماچونی دو ساله امضاء کرده بود، در چنین شرایطی هنوز قرارداد ریکاردو ساپینتو را تمدید نکرده است. شاید همان حرف عضو هیات مدیره باشگاه استقلال درست است که گفته بود قرارداد ریکاردو ساپینتو در صورت قهرمانی استقلال در جام حذفی تمدید می‌شود و شاید هم پای مربی دیگری در میان است.

مصاحبه دیروز ریکاردو ساپینتو هم در نوع خود جالب است که گفت: «همه آن شور و علاقه و شخصیتی که داریم و قلبمان را برای این بازی بگذاریم. باید این دربی را طوری بازی کنیم که انگار آخرین بازی عمرمان است و من احساس می‌کنم تیمم اینگونه است. بازیکنان منتظر این دیدار هستند.» آیا این بازی آخر ریکاردو ساپینتو روی نیمکت استقلال است؟ شاید.

اولین دیدگاه را بنویسید