خانه / برگزیده‌ها,

این مکمل‌ها ضد پیری هستند

پیری پوست
پیری پوست

کلاژن فراوان‌ترین پروتئین بدن است که در استخوان ها، ماهیچه ها، تاندون‌ها و پوست یافت می‌شود و یک مکمل ضد پیری است. کلاژن نه تنها برای حفظ سلامت کلی، بلکه برای حفظ جوانی و کاهش علائم پیری حیاتی است. طبق یک مطالعه، مصرف مکمل خوراکی کلاژن پس از چهار هفته به افزایش کشسانی و بهبود رطوبت پوست در زنان کمک می‌کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌دهد کلاژن می‌تواند به تسکین درد مفاصل و کاهش علائم استئوآرتریت کمک کند.

ویتامین C
بدون شک ویتامین C یکی از بهترین ویتامین‌های ضد پیری است. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی و ویتامین محلول در آب است که تاثیر زیادی بر روی سلامت بدن دارد. برای مثال ویتامین C برای تولید کلاژن ضروری است. یک مطالعه نشان داد مصرف مقادیر بالاتر ویتامین C با کاهش خطر چین و چروک و بهبود ظاهر پوست مرتبط است. علاوه بر این، ویتامین C می‌تواند باعث تقویت سیستم ایمنی شود، که به-خصوص با افزایش سن و تضعیف سیستم ایمنی حائز اهمیت می‌شود.

پروتئین آبگوشت استخوان
پروتئین موجود در آبگوشت استخوان که با جوشاندن استخوان‌ها و بافت‌های همبند حیوانات به مدت چند روز تولید می‌شود، سرشار از کلاژن و مجموعه‌ای از مواد معدنی است که به عنوان یکی از بهترین انواع مکمل ضد پیری، شناخته می‌شود. به لطف محتوای غنی از کلاژن، آب قلم ممکن است به کاهش درد مفاصل به علت افزایش سن یا فعالیت بدنی کمک کند و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشد. کلاژن در کاهش التهاب نیز موثر است. این ویژگی می‌تواند مزایای زیادی در پیشگیری از بیماری‌های مزمن و التهابی مانند آرتریت روماتوئید، لوپوس و بیماری التهابی روده داشته باشد.

اسید‌های چرب امگا ۳
دریافت روزانه اسید‌های چرب امگا ۳ برای سلامتی و جلوگیری از پیری مهم است. مکمل‌های امگا ۳ که بیشتر به دلیل اثرات مفیدشان بر سلامت قلب شناخته شده اند، طیف گسترده‌ا‌ی از مزایای ضد پیری دیگر دارند. مطالعات نشان می‌دهد دریافت مقدار کافی اسید‌های چرب امگا ۳ در رژیم غذایی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن، که یکی از دلایل اصلی از دست دادن بینایی در افراد مسن می‌باشد، منجر شود. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که مصرف بیشتر اسید‌های چرب امگا ۳ می‌تواند با کاهش خطر شناختی مرتبط باشد. علاوه بر این، اسید‌های چرب امگا ۳ ممکن است درد مفاصل را کاهش داده، استحکام استخوان‌ها را تقویت کرده و کیفیت خواب را بهبود بخشد، که همگی از عوامل مؤثر بر سلامت بدن در سنین پیری هستند.

اولین دیدگاه را بنویسید