خانه / برگزیده‌ها,

این قرص خطر مرگ بیماران سرطانی را نصف می کند

سرطان
سرطان

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، هورمون‌درمانی بیماران مبتلا به سرطان پروستات، می‌تواند خطر مرگ آنها را به نصف کاهش دهد.

براساس این پژوهش که توسط محققان انگلیسی صورت گرفته مصرف داروی «abiraterone»، در درمان زودتر سرطان پروستات موثر است؛ این دارو با توقف تولید تستوسترون به کنترل بیماری کمک می کند.

این مطالعه که در مجله لنست منتشر شده، بخشی از آزمایشی است که بیماران را طی یک دوره شش ساله تحت نظر قرار داده و توسط تیمی از دانشگاه کالج لندن و موسسه تحقیقات سرطان هدایت شده است.

دانشمندان می‌گویند این نتایج نشان می‌دهد، استفاده از آبیراترون برای درمان سرطان پروستات در مراحل اولیه می‌تواند طول عمر را افزایش دهد و از گسترش سرطان جلوگیری کند.

محققان امیدوارند، ناظر انستیتوی ملی سلامت و تعالی مراقبت انگلیس (NICE) به زودی دستورالعمل‌های به روز شده را بر اساس یافته‌های خود منتشر کند.

به گزارش انجمن سرطان آمریکا (ACS) سرطان پروستات دومین سرطان شایع در مردان و دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان است. گرچه میانگین سنی ابتلا بیش از ۶۰ سال است؛ ولی بروز آن در سنین قبل از ۴۰ سالگی نیز دیده شده است؛ بنابراین پزشکان معتقدند که مردان بالای ۴۰ سال باید سالی دوبار تحت غربالگری سرطان قرار گیرند.

اولین دیدگاه را بنویسید