خانه / برگزیده‌ها,

این خوراکی ها باعث ریزش موهایتان می شود!

ریزش مو
ریزش مو

به نقل از express، ریزش مو هم در زنان و هم در مردان رخ می دهد و معمولا دلایل مختلفی دارد که از وراثت گرفته تا سبک زندگی را شامل می شود. باوجود این، فارغ از ریشه اصلی نازک شدن و ریزش موها، مصرف برخی غذاها در رژیم غذایی روزانه نیز می تواند سلامت موها را تهدید کند.

به گفته پزشکان، سلامت موها رابطه مستقیمی با موادمغذی مصرفی دارد. کمبود ویتامین ها به دلیل نداشتن یک رژیم غذایی متعادل موهای شما را تشنه موادمغذی حیاتی نگه می دارد که شامل ویتامین C، پروتئین و آهن هستند. اما ریزش موها تنها به کمبود این موادمغذی ختم نمی شود.

هله هوله: مصرف انواع هله هوله ها سلامت موها را به خطر می اندازند و ریزش مو را به دنبال دارند. کربوهیدرات های غنی شده شامل پاستا، نان، پیتزا و کیک، سیستم دفاعی بدن را در برابر استرس مسدود می کنند و اگر به دلیل استرس دچار ریزش مو هستید، زمان آن رسیده که مصرف این هله هوله ها را محدود کنید.
شکر به کار رفته در این قبیل مواد با ریزش مو ارتباط دارد. مقاومت انسولینی که منجر به دیابت و چاقی می شود، با ریزش مو و ریزش سکه ای در مردان و زنان مرتبط است. علاوه بر این، مصرف غذاهایی که شاخص گلیسمیک بالا دارند و باعث افزایش ترشح انسولین می شوند، با ایجاد عدم تعادل هورمونی منجر به ریزش مو می شود.

غذاهای چرب: معمولا غذاهای فست فودی که سریع آماده می شوند، جزء غذاهای خیلی چرب هستند و یکی از موادغذایی است که باید برای حفظ سلامت موها از خوردن آن اجتناب کنید. در این میان می توان به چربی پوست اشاره کرد که رطوبت طبیعی موهای شما را تأمین می کند.
زمانی که غذاهای چرب مصرف می کنید، این چربی طبیعی بدن را زیاد می کنید. چربی اضافه ای که فولیکول های مو را می پوشاند، مانع از رشد موها شده و منجر به ریزش آنها می شود.

نوشیدنی های گازدار: غذاها تنها مواردی نیستند که در رعایت یک رژیم متعادل باید رعایت کنید بلکه نوشیدنی ها هم اهمیت بالایی دارند و روی سلامت موها اثرگذار هستند. برای داشتن موهایی سالم، از خوردن نوشیدنی های گازدار خودداری کنید. ین نوشیدنی ها قند را در جریان خود افزایش داده و این امر تأثیر منفی روی گردش خون گذاشته و موادمغذی کم تری را به فولیکول های مو می رساند.

اولین دیدگاه را بنویسید