خانه / برگزیده‌ها,

اگر می‌خواهید شب خواب راحتی داشته باشید این مواد غذایی را بخورید

خواب
خواب

، اگر می‌خواهید لاغر شوید و تناسب اندام داشته باشید باید به ورزش، تغذیه و خواب خود دقت کنید، زیرا همه‌ی این‌ها تاثیرات مثبتی را دارند به همین منظور در این بخش غذا‌هایی را که باعث بهبود کیفیت خواب می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

۱. خواب راحت شبانه با کیوی

این میوه سبز ممکن است جز میان وعده‌های قبل از خواب باشد؛ هنگامی که افراد دو ساعت قبل ازخواب ۲ عدد کیوی بخورند تقریبا بیشتر می‌خوابند. تحقیقاتی از دانشگاه پزشکی تایپه در تایوان انجام شد مبنی بر اینکه کیوی غنی از ویتامین ث و ای، سروتونین و اسید فولیک هستند که همه آن‌ها به شما کمک می‌کنند خوب بخوابید.

۲. سویا برای داشتن خواب راحت شبانه

غذا‌هایی که با سویا درست می‌شوند، غنی از ایزوفلاون‌ها هستند. این ترکیبات، تولید سروتونین که یک ماده شیمیایی مغز است و چرخه خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد را افزایش می‌دهند. طبق مطالعه مجله تغذیه ۲۰۱۵، بزرگسالانی که دو یا بیش از دو وعده در روز سویا می‌خورند بیشتر می‌خوابیدند و خواب با کیفیتی دارند.

۳. خواب راحت شبانه با غذا‌های غنی از فیبر

خوردن فیبر زیاد می‌تواند کلید خواب بهتر باشد. خوردن فیبر با خواب بهتر مرتبط است – هرچه بیشتر بخورید، بهتر می‌خوابید – در مطالعه‌ای که در ژورنال پزشکی بالینی خواب منتشر شد. فیبر مانع از افزایش ناگهانی قند خون می‌شود که متالونین را کاهش می‌دهد فیبر را از کنگر فرنگی، سبوس غله بدست آورید

۴. ماهی برای داشتن خواب راحت شبانه

طبق مقاله‌ای که در کتاب تاریخ آکادمی علوم نیویورک منتشر شده است، بیشتر ماهی‌ها – به خصوص سالمون، تونا دارای ویتامین ب ۶ هستند برای تولید ملاتونین (نوعی هورمون که در اثر تاریکی ترشح می‌شود) نیاز است.

۵. آب گیلاس به خصوص گیلاس ترش مفید خواب راحت شبانه

در یک مطالعه کوچک، آب گیلاس غنی از ملاتونین است که به خواب کمک می‌کند. هنگامی که بزرگسالان مبتلا به بیخوابی مزمن، دو بار در روز یک فنجان آب گیلاس بخورند، از بی خوابی کمی احساس آسودگی می‌کنند.

۶. خواب راحت شبانه با مصرف ماست

محصولات لبنی مثل ماست و شیر، مقدار سالم کلسیم را نشان می‌دهند کمبود کلسیم ممکن است موجب بی خوابی شود.

۷. مواد غذایی سبوس دار

جو و دیگر دانه‌ها حاوی منیزیم هستند – و کمبود بیش از حد منیزیم ممکن است خوابیدن را دشوارتر کند.

۸. کلم موثر در داشتن خواب راحت شبانه

محصولات لبنی با مواد غنی از کلسیم شناخته می‌شوند. اما سبزیجات برگی مانند کلم مقدار زیادی کلسیم را به خود اختصاص می‌دهند؛ و تحقیقات نشان می‌دهند که کمبود کلسیم ممکن است خوابیدن را دشوار کند، می‌توانید کلم را بخار پز و با سیر سرخ شده میل کنید

۹. خواب راحت شبانه با موز

با توجه به مقاله‌ای که در کتاب تاریخ آکادمی علوم نیویورک منتشر شده است، موز، غنی از پتاسیم و نیز منبع خوبی از ویتامین ب ۶ است، که برای تولید ملاتونین (نوعی هورمون که درتاریکی ترشح می‌شود) نیاز است.

۱۰. چای بابونه برای داشتن خواب راحت شبانه

چای بابونه حاوی آنتی اکسیدان‌هایی هستند که بی خوابی را بهبود می‌بخشند و نوشیدن آن برای بهبود کیفیت خواب عالی است

۱۱. خواب راحت شبانه با خوردن گردو

گردو ویژگی‌های دارد که می‌تواند خواب بهتری ایجاد کند از جمله چربی‌های سالم و ملاتونین.

بسیاری از غذا‌های دیگر هستند خواص خواب آلودگی دارند، اما به طور خاص برای تاثیرات خواب مورد مطالعه قرار نگرفته اند.

شیر: یک منبع معروف دیگر تریپتوفان، است شیر برای بهبود خواب در افراد مسن به خصوص زمانی که با ” ملاتونین “، ورزش همراه باشد خوب است.

بلغور: مانند برنج، بلغور جو دو سر کربوهیدرات بالایی دارد و گزارش شده است که هنگام مصرف قبل از خوابیدن، خواب آلودگی ایجاد می‌کند. به علاوه، جو یک منبع شناخته شده از ملاتونین است.

اولین دیدگاه را بنویسید