خانه / برگزیده‌ها,

افشاگری از پیشنهاد پاری‌سن‌ژرمن به مهدی طارمی

مهدی طارمی
مهدی طارمی

خبر تمایل چند باشگاه فرانسوی از جمله پاری‌سن‌ژرمن به مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو روز گذشته منتشر شد و به صورت گسترده‌ای در رسانه‌های ایران و بعضی از رسانه‌های فرانسوی بازتاب یافت.

منبع این خبر روزنامه «اوژوگو» پرتغال ذکر شده بود اما در هیچکدام از صفحات این روزنامه، اثری از پیشنهاد و تمایل پاریس به طارمی دیده نمی‌شد. در همین ارتباط «آنا لوییزا» خبرنگار روزنامه اوژوگو افشا کرد که خبر پیشنهاد باشگاه‌های فرانسوی به طارمی واقعیت ندارد و این خبر جعلی به اوژوگو نسبت داده شده است. لوییزا در یک رشته توییت به بررسی منبع این خبر پرداخت و بعد از انجام چند جستجو به صفحه‌ای در توییتر رسید که یک حساب کاربری هواداری و غیر معتبر بود. این روزنامه نگار پرتغالی نوشت: «بازهم می گویم در اوژوگو نه خبری از باشگاه‌های علاقه مند به طارمی بود و نه حتی امکانش وجود داشت که خبر اشتباه ترجمه بشود. این کاملاً ساختگی است.»

لوییزا همچنین تمایل باشگاه فنرباغچه ترکیه به طارمی را یک خبر ساختگی دانست که منبع آن به یک صفحه توییتری غیر معتبر می‌رسید. به گفته لوییزا، این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که هنوز فصل فوتبالی در اروپا به پایان نرسیده است و همین اخبار اشتباه با همراهی کارشناسان نقل و انتقالات فوتبال دنبال می‌شود.

اولین دیدگاه را بنویسید