خانه / برگزیده‌ها,

اعلام زمان تشییع و خاکسپاری رضا حداد

رضا حداد

به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران، مراسم تشییع و بدرقه پیکر هنرمند فقید رضا حداد یکی از کارگردانان صاحب نام تئاتر ایران و از مدیران هنری کشور، روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ از مقابل خانه هنرمندان ایران برپا خواهد شد، سپس مراسم تدفین آن مرحوم در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار می‌شود.

همچنین مراسم یادبود این هنرمند تئاتر روز سه شنبه ۲ خرداد ماه و از ساعت ۱۷تا ۱۸:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.

روز شنبه ششم خرداد ماه نیز از ساعت ۱۴ مراسم یادبودی در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.

این هنرمند تئاتر روز ۲۹ اردیبهشت بر اثر سکته قلبی در سن ۵۴ سالگی درگذشت. 

رضا حداد، فارغ التحصیل رشته کارگردانی تئاتر از دانشکده هنر و معماری و موسس کمپانی خصوصی تئاتر آفتاب بود که در ۳ دهه‌ی گذشته، علاوه بر تلاش برای توسعه تأتر خصوصی در ایران و داوری در جشنواره‌های مختلف، آثارش در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی به نمایش درآمده است. «کسی نیست همه داستان‌ها را به یاد آورد» «با دهان بند سکوت»، «مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش»، «کابوس‌های خنده دار برای شب و چندتایی هم برای روز» و «کشتن کفتر چاهی»، از جمله تأتر‌هایی بود که به کارگردانی حداد به اجرا درآمد.

زنده‌یاد حداد سرمایه‌گذار و رییس شورای سیاست‌گذاری ماهنامه فرهنگی اجتماعی شبکه آفتاب بود که از سال ۱۳۹۱ منتشر می‌شود. از فعالیت‌های سینمایی او نیز می‌توان به سرمایه‌گذاری در فیلم «یحیی سکوت نکرد» به کارگردانی کاوه ابراهیم پور اشاره کرد.

رضا حداد علاوه بر فعالیت‌های تأتری و سینمایی و مطبوعاتی، عضو هیأت موسس و مدیرعامل «گروه ارتباطی شبکه آفتاب» بود که در زمینه تبلیغات فعال است.

اولین دیدگاه را بنویسید