خانه / اقتصادی,

اعتراف مجلسی ها ؛ تورم قدرت زندگی معمولی را از مردم گرفته است

نرخ تورم نقطه‌ای
نرخ تورم نقطه‌ای

اصغر سلیمی با اشاره به اقدام دولت و مجلس برای ترمیم حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان ، بیان کرد: تورم این روزها به چندین برابر چند سال گذشته رسیده است و این تورم در سفره های مردم نیز کاملا مشهود است. قیمت خودرو و مسکن نسبت به چند سال گذشته چندین برابر افزایش یافته است. قیمت ملزومات معیشتی مردم نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است.

حقوق کارمندان و بازنشستگان کفاف زندگی معمولی را نمی دهد
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اظهار کرد: باتوجه به شرایط موجود افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در ابتدای سال بسیار ناچیز بود و این رقم اصلا کفاف زندگی معمولی را نمی دهد. اگر یک خانواده، مسکن نداشته باشد حقوقی را که ماهیانه دریافت می کند باید صرفا برای اجاره بها پرداخت کند. کارمندان نیز اقشاری هستند که نمی توانند شغل دیگری داشته باشند.

کلیات لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان تصویب شد
پیگیری تورم افسارگسیخته از اولویت‌های جدی مجلس باشد
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بازنشستگان نیز دارای نوه و نتیجه هستند و یا فرزندی در آستانه ازدواج دارند که باید مامن و ملجا فرزندان خود و از لحاظ معیشتی تامین باشند. افزایش حقوق ۱۰ یا ۱۵ درصدی دردی از این اقشار دوا نمی کند اما به هر حال کمکی به این اقشار محسوب می شود. دولت باید در این مسیر گام بردارد تا مردم بتوانند حداقل های زندگی خود را تامین کنند.

باید توجه بیشتری به معیشت مردم شود
سلیمی تاکید کرد: مردم قطعا با این حقوق ها توان خرید خانه یا خودرو را ندارند اما حداقل باید بتوانند زندگی معمولی خود را ادامه دهند. دولت باید بیش از این به حقوق و مزایای کارمندان و به خصوص بازنشستگان که صدای آنها به جایی نمی رسد، توجه کند، بر اساس آنچه که در مجلس در حال بررسی است حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به حقوق کارمندان و ۹۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان اضافه خواهد شد اما این میزان کافی نبوده و ما باید گام های جدی تری برداریم.

اولین دیدگاه را بنویسید