خانه / اقتصادی,

استفاده از فضولات حیوانی برای گرم شدن در زابل!

نفت
نفت

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود نفت سفید و سیلندر گاز در منطقه گفت: مردم مجبور هستند در روستاها برای گرم کردن خود از هیزم و فضولات حیوانی استفاده کرده و متاسفانه مسئولان توجهی به مردم منطقه در این شرایط سخت ندارند.

محمد سرگزی درباره وضعیت زابل با ورود موج سرما و طوفان شن، بیان کرد: با توجه به سرمای بی سابقه‌ای که در ۶۰ سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان و شهر زابل اتفاق افتاد، دمای هوا به منفی ۲۰ درجه کاهش پیدا کرد. همزمان با این سرما، طوفان ۱۰۰ کیلومتری نیز در زابل اتفاق افتاد به نحوی که شعاع دید به کمتر از ۵ متر رسید و متاسفانه ما هیچ گونه حمایتی از سوی دستگاه های اجرایی برای مردم سیستان و بلوچستان نداشتیم.

با کمبود شدید نفت سفید و سیلندر گاز مواجه هستیم

وی در ادامه اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان از گاز طبیعی که مردم بتوانند خودشان را با آن گرم کنند بی بهره است، در این شرایط با کمبود شدید نفت سفید و سیلندر گاز مواجه هستیم به نحوی که مردم برای گرم کردن خود در روستاها از هیزم و فضولات حیوانی استفاده می کنند. در همین شرایط شاهد بودیم که در تربت جام که خط انتقال گاز برای مدتی متوقف شد، اتفاق خوبی رخ داد و دولت با تمام قوا در آنجا ورود پیدا کرد و اجاق نفتی رایگان و نفت سفید در اختیار مردم قرار داد و گاز را رایگان کرد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تمام دولت برای حمایت از مردم تربت جام بسیج شدند و این اتفاق خوبی بود. مردم سیستان و بلوچستان خوشحال هستند که در تربت جام این اتفاق افتاده اما این سوال را دارند که چرا با وجود اینکه شرایط مردم سیستان و بلوچستان بسیار سخت تر از آن منطقه بود توجهی به منطقه ما نشد؟ مردم در سخت ترین شرایط زندگی کرده و از مرزها محافظت می کنند.

مردم در شرایط خیلی سختی به سر می برند

سرگزی در عین حال گفت: درست است که در این چند روز محموله هایی از نفت سفید و سیلندر گاز فرستاده شده است اما چون شبکه حمل و نقل نیست به دست مردم نرسیده است. شرایط در منطقه خیلی سخت است. بچه های کوچک در این سرما باید برای گرم کردن خود از سه پتو استفاده کنند، این بچه ها چه گناهی کردند که هیچ توجهی از ناحیه دولت به آنها نمی شود.

اولین دیدگاه را بنویسید