خانه / اقتصادی,

اجرای کالابرگ در چه مرحله‌ای است؟

کالابرگ
کالابرگ

علیرضا شاه‌میرزایی با بیان اینکه این طرح پیچیده و حساس باید در پایلوت‌های متعدد اجرا شود اظهار کرد: این طرح تاکنون به صورت پایلوت در چهار شهرستان گرمسار، آبیک، دماوند و فیروزکوه اجرا شده است.

شاه‌میرزایی اظهار کرد: در حال حاضر طرح در مرحله‌ای است که مقرر شده از پایلوت‌های شهری خارج و در سطح کشور هم پایلوت‌هایی اجرا شود و در نهایت اگر مشکل خاصی نبود، اجرا شود.

به گفته این مقام مسئول متولی اصلی کالابرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است ولی وزارت صمت دستگاه همراه است که در تکمیل زنجیره تامین کالا و نصب سامانه‌ها در فروشگاه‌ها همکاری می‌کند و در پایلوت‌ها هم همکاری انجام شده است.

۵۰ هزار فروشگاه به پایانه فروش جدید مجهز شدند
او درباره مشکلات پایانه‌های فروش نیز گفت: هنوز فروشگاه‌های زیادی به پایانه فروش مجهز نشده است. زمانی که از بین ۴۰۰ هزار فروشگاه در حوزه کالابرگ، بیش از ۲۰۰ هزار فروشگاه به پایانه‌های فروش مخصوص مجهز شوند، دیگر مشکلی برای اجرای طرح نیست. اما در حال حاضر شاید ۵۰ هزار فروشگاه به این پایانه‌ها مجهز شده باشند.

وی افزود:برای بقیه فروشگاه‌ها راه‌هایی پیش بینی شده که بدون ایجاد صندوق فروشگاهی و با همین دستگاه‌های پز موجود با تکمیل مختصر و کارهای نرم افزاری بتوانند چند کالای اساسی مشمول طرح را ثبت کنند و نیاز نباشد یک پایانه فروش کامل نصب کنند.

اولین دیدگاه را بنویسید